Єдність судової практики - це інструмент, який мінімізує ризики виникнення корупції в судовій системі. Якщо судова практика буде єдиною, у нерадивого судді не буде можливості маневрувати, прийняти рішення, яке суперечить судовій практиці.
З такою позицією Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк виступив на круглому столі «Вплив реформи судової влади України на забезпечення єдності судової практики», який сьогодні проходив в Києві.
Також, на думку судді, єдність судової практики позитивно відбивається на рівні суспільної довіри. Що ж стосується органу, який повинен забезпечувати єдність судової практики, то Я.Романюк вважає, що цим повинна займати найвища судова установа, тобто Верховний Суд.
В нинішніх умовах важко забезпечити єдність судової практики, зазначає голова ВСУ, адже у нас існують 3 вищі спеціалізовані суди, дії яких не скоординованові. «Кожен із судів вживає заходи забезпечення єдності практики на свій лад», - зауважує Я.Романюк.
Резюмуючи, суддя зазначив, що в питанні єдності судової практики законодавцю є над чим працювати, зокрема, він має запропонувати судовій системі дієвий механізм забезпечення єдності судової практики.
Як повідомляє кореспондент «ЗіБ», всі учасники круглого столу погодилась, що єдність судової практики на сьогодні є пріоритетним завданням як судів, так і інших гілок влади. За словами народного депутата Наталії Агафонової, повинна існувати правова визначеність наслідком якої стане прогнозованість судових рішень.