Фіскальна служба скаржиться на ВАСУ, який виносить рішення на користь платників податків. ВАСУ та фіскальна служба по-різному тлумачать положення Податкового кодексу щодо моменту нарахування ПДВ. Саме тому ДФС звернулась до Конституційного Суду України.
Секретаріатом Конституційного Суду України здійснюється опрацювання подання Державної фіскальної служби щодо офіційного тлумачення положень пункту 209.2 статті 209 Податкового кодексу України. Дане провадження просять визнати невідкладним.
Фіскальна служба просить розтлумачити вищевказані положення ПК в аспекті того, чи є надходження попередньої оплати (авансових платежів) за постачання сільгосппродукції з майбутнього урожаю підставою для нарахування сум податку на додану вартість, які не підлягають сплаті до бюджету, та повністю залишаються в розпорядженні такого сільгосппідприємства.
Нагадаємо, положеннями ст. 209 ПК визначено особливий пільговий режим сплати ПДВ відповідно до якого нараховані суми не сплачуються до бюджету, а залишаються в розпорядженні таких платників. В свою чергу такий особливий режим пов'язаний із визначенням моменту нарахування суми ПДВ. Саме в цьому питання і виникають розбіжності між фіскальною службою і Вищим адміністративним судом. Так, останній, вказано в конституційному поданні, по-іншому застосовує п. 209.2 ПК, що призводить до винесення рішень не на користь контролюючих органів, та, як наслідок, ненадходження значних сум ПДВ до держбюджету.
З текстом подання можна ознайомитись тут.