flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Обговорено подальше співробітництво Ради суддів України з Проектом "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні"

12 вересня 2014, 13:43

 9 вересня 2014 року в приміщенні Державної судової адміністрації України відбулася робоча зустріч голови Ради суддів України Валентини Сімоненко з керівником групи експертів Проекту Європейського Союзу "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" Віргіліусом Валанчусом. На зустрічі були присутні інші члени Ради суддів України:секретар Ради Анатолій Марцинкевич, голова Комітету забезпечення гарантій незалежності суддів Михайло Новіков та член цього Комітету Вадим Бутенко, член Комітету бюджетного планування, фінансового та матеріально-технічного забезпечення Денис Масенко.

Учасники зустрічі обговорили роботу над проектом Стратегії розвитку судової системи на 2015-2019 роки.

Голова Ради суддів України, обговорюючи проект Стратегії, зазначила, що внесені зміни не містять революційних змін судової системи та спірних питань. Зокрема, за словами Валентини Сімоненко, у проекті Стратегії розвитку судової системи на 2015-2019 роки більше уваги, ніж у попередньому варіанті приділено підвищенню кваліфікації як суддів, так і працівників апаратів судів, зміни підходів до навчального процесу та терміни перепідготовки суддів, підготовки кандидатів на посаду судді.

Проте, є багато напрямків стратегічного розвитку судової влади, які ще мають бути докорінно змінені. З цією метою створена робоча група, до складу якої входять члени Ради, судді Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, юристи, науковці. Робоча група працює над визначенням подальших напрямків стратегії, які будуть представлені в середині жовтня на зустрічі Координаційної ради Проекту "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні". Робочою групою також будуть підготовлені пропозиції щодо внесення змін до Конституції України та представлені до прийняття з’їздом суддів, який відбудеться 25-26 вересня 2014 року.  Голова Комітету забезпечення гарантій незалежності суддів Михайло Новіков зазначив головні напрямки, до роботи в яких має долучитися Рада суддів України:

- участь судової влади у законотворчому процесі та створення вищого органу судової влади, який не займається відправленням правосуддя, а займається організацією функціонування судової гілки влади;

- зменшення ролі законодавчої та виконавчої гілки влади у процедури призначення, просування та звільнення суддів;

- безпосередня участь судової влади у формуванні бюджету судової влади;

- посилення суддівського імунітету та вироблення особливої процедури в частині кримінальної відповідальності судді, яка настає внаслідок прийняття неправосудного рішення.

Керівник групи експертів Проекту Європейського Союзу "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" повністю підтримав пропозиції Ради суддів України. Учасники робочої зустрічі також затвердили графіки та напрямки подальших заходів на найближчий період, зауваживши, що програма заходів є досить насиченою і співробітництво Ради суддів України з Проектом має бути дуже плідним.