Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко вважає, що конституційне подання Верховного Суду до Конституційного Суду не зупинить виконання Закону "Про очищення влади".
Про це В.Сімоненко заявила сьогодні на прес-конференції, повідомляє «ЗіБ» з посиланням на РБК-Україна.
"По-перше, йдеться про неконституційність положення пункту 6 статті 1 щодо членів Вищої кваліфікаційної комісії, членів Вищої ради юстиції, голови Державної судової адміністрації та їх заступників, представників судової влади", - сказала В.Симоненко.
За її словами, йдеться не про всіх членів Вищої кваліфікаційної комісії та Вищої ради юстиції, а саме про представників судової влади.
"По-друге, йдеться про неконституційність положень цього закону щодо суддів, які зазначені як судді, які розглядали справи та визначені законами про амністію і про відновлення довіри. Законом, який перед цим був прийнятий, держава не визнавала рішення суддів незаконними, вона проголосила амністію цим особам. Але за законом "Про відновлення довіри до судової системи" дійсно створена тимчасова комісія, яка визначає, наскільки судді, приймаючи ці рішення, діяли умисно і наскільки вони були упередженими при прийнятті цього рішення ", - зазначає Сімоненко.
За міжнародними стандартами особа не можна залучати двічі до відповідальності. А щодо цих суддів виходить, що особу двічі притягнуто до відповідальності - за законом "Про відновлення довіри до судової влади" і за законом "Про очищення влади" при тому за двома різними процедурами, додає глава Ради суддів України.
Сімоненко також зазначила, що в поданні ВСУ жодним чином не вказано про майнову люстрацію суддів. "Воно не призупиняє дію закону" Про очищення влади ", - відзначає глава Ради суддів України. За її словами, вказане подання до Конституційного Суду було направлено вимогу всього суддівського співтовариства України.
"Це було рішення з'їзду суддів про звернення до голови ВСУ зреагувавати на закони, які порушують принцип незалежності суддів. Було також звернення пленуму Вищого спеціалізованого суду саме з приводу неконституційності закону "Про очищення влади". Крім того, було рішення ради суддів України зі зверненням до Верховного суду про ініціювання питання про неконституційність окремих положень закону "про очищення влади". Були численні звернення зборів суддів по всій країні до Верховному суду з приводу ініціювання питання щодо відповідності Конституції окремих положень про очищення влади ", - підкреслила Сімоненко .
Нагадаємо, напередодні Верховний суд України прийняв рішення звернутися з конституційним поданням до Конституційного суду України щодо відповідності Конституції України окремих положень закону "Про очищення влади".