Вища кваліфікаційна комісії матиме дві палати — дисциплінарну та кваліфікаційну і налічуватиме 14 членів (по 7 у кожній палаті).
Це стане можливим після ухвалення відповідних змін до законів, пояснив заступник Глави Адміністрації Президента України, координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов. За його словами, і ВРЮ, і ВККС формуватимуться на повністю прозорій, конкурсній основі, повідомили "ЗіБ" у прес-службі Адміністрації Президента. «Робиться повністю прозорим процес формування ВККС. Запроваджується процедура, за якою кандидати до ВККС мають бути заздалегідь зареєстровані самою ВККС. Інформація про них оприлюднюється таким чином, щоб будь-хто з делегатів відповідного з'їзду мав змогу заздалегідь з нею ознайомитися і визначитися з тим кандидатом, за якого він буде голосувати», — сказав він під час брифінгу.
Ті члени цих органів, які не обираються відповідними з’їздами (суддів, адвокатів, науковців), а призначаються, призначатимуться виключно на конкурсній основі, зазначив О.Філатов.
За словами заступника Глави АПУ, за подібним принципом формуватиметься і Вища рада юстиції. «Навіть Президент, призначаючи трьох членів Ради юстиції відповідно до права, яке надане йому Конституцією, проводитиме конкурс. Цей конкурс буде відкритим і прозорим, громадськість матиме змогу обговорювати тих кандидатів, серед яких Президент буде обирати членів ВРЮ для призначення», — констатував Олексій Філатов.