Відповідно до Закону “Про забезпечення права на справедливий суд” з 28 березня 2015 року буде діяти нова редакція Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, якою передбачено обов’язкове проходження суддями підготовки в Національній школі суддів України.
На виконання цих вимог Закону 27 лютого 2015 року відбулося засідання робочої групи з підготовки анкети оцінювання щодо судді, яку має заповнювати викладач (тренер) за результатами кожного тренінгу під час підготовки суддів в Національній школі суддів України, повідомили "ЗіБ" в НШСУ. Національна школа суддів України для підтримання кваліфікації суддів відповідно до необхідності вдосконалення їхніх знань, умінь і навичок залежно від досвіду роботи суддів, рівня та спеціалізації суду, де вони працюють, а також з урахуванням їхніх індивідуальних потреб організовує тренінги.
На сьогодні НШСУ провела апробацію тренінгів на теми: “Докази і доказування у кримінальному провадженні в суді першої інстанції” та “Написання
судових рішень у кримінальному та цивільному судочинстві” тощо. Частина таких тренінгів буде обов’язковою для суддів, а іншу частину судді зможуть обирати залежності від своїх індивідуальних потреб у процесі підготовки. Час такої підготовки встановлений диференційовано для суддів, призначених на посаду судді вперше, та суддів, які обіймають посаду судді безстроково. Для підтримання своєї кваліфікації суддя, призначений на посаду судді вперше, має пройти підготовку впродовж не менше 30 академічних годин на рік.
Суддя, який обіймає посаду судді безстроково, має проходити підготовку для підтримання кваліфікації не рідше ніж раз на три роки. Час такої підготовки не може бути меншим ніж 40 академічних годин упродовж кожних трьох років перебування на посаді судді незалежно від спеціалізації та інстанції суду, в якому суддя здійснює судочинство. Виявляти індивідуальні потреби судді щодо вдосконалення, стимулювання його до підтримання кваліфікації на належному рівні та професійного зростання покликана регулярна оцінка судді, зокрема, викладачами (тренерами) Національної школи суддів України за результатами підготовки шляхом заповнення анкети.