Суддівська спільнота звернеться до Верховної Ради з проханням, аби народні обранці не виключали помічників суддів з категорії державних службовців.
На своєму засіданні Рада суддів заслухала інформацію голови Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка щодо визначення статусу помічників суддів та розміру зарплат працівників апарату відповідно до проекту закону «Про державну службу» №2490 (Див. №15).
Як повідомив З.Холоднюк, цим документом передбачено, що помічники суддів будуть віднесені до категорії патронатної служби. За його словами, під час підготовки проекту ДСАУ заперечувала проти цієї норми. Однак урядовці мотивували своє рішення тим, що це європейська практика, помічники народних депутатів і міністрів належать саме до категорії патронатної служби.
«Але ж міністри та нардепи — це політичні фігури. Судді — не політики, тому їхніх помічників не можна відносити до цієї категорії», — зауважив З.Холоднюк. Він також додав, що позицію ДСАУ щодо залишення помічників у статусі держслужбовців Уряд не підтримав. За словами очільника судової адміністрації, вже підготовлені листи-звернення до голови парламентського Комітету з питань правової політики та правосуддя Руслана Князевича та Голови ВР Володимира Гройсмана (цей лист, окрім ДСАУ, підпишуть керманичі Конституційного та Верховного, вищих спеціалізованих судів і РСУ) з проханням вилучити з указаного проекту закону норми про віднесення помічників суддів до категорії патронатної служби.
«Законодавча пропозиція щодо виведення зі сфери дії закону «Про державну службу» помічників суддів є необгрунтованою. Надання помічникам суддів статусу держслужбовців з огляду на виконувану ними роботу, яка за своїм змістом не виходить і не може виходити за рамки здійснення судом правосуддя, відповідатиме змісту державної служби, визначеному в ст.1 цього законопроекту», — сказано в рішенні ради.
Про те, які корективи РСУ просить унести до законопроекту щодо оплати роботи працівників апарату, читайте в наступному числі «ЗіБ».