Депутати продовжують пропонувати свої варіанти виконання рішення Конституційного Суду України стосовно неконституційності положень щодо неможливості оскарження судового рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень суб’єктів владних повноважень про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Цього разу свій варіант запропонував народний депутат Руслан Сидорович, який зареєстрував законопроект №2652-1 “Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо виконання рішення Конституційного Суду України № 3-рп/2015 від 8 квітня 2015 року”. Нагадаємо, положення ч.2 ст. 171-2 КАСУ було визнано неконституційними. КСвідзначив, що цими нормами запроваджено непропорційні обмеження права на оскарження судового рішення у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
Р.Сидорович пропонує встановити, що постанови місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточними і не можуть бути оскаржені, крім випадків, якщо суб’єкт владних повноважень прийняв рішення про притягнення особи до адмінвідповідальності з накладенням на неї штрафу в розмірі понад 300неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. В такому випадку постанову суду може бути оскаржено до апеляційного адміністративного суду.
Право на апеляційне оскарження такої постанови суду, мають особа, притягнута до адміністративної відповідальності, її законний представник, захисник, потерпілий та представник потерпілого. Строк такого оскарження складає 10 днів з дня проголошення оскаржуваної постанови.
Рішення апеляційного адміністративного суду, прийняте за результатами апеляційного перегляду вище вказаної постанови суду є остаточним і не може бути оскаржене.