Якщо закон передбачає оцінювання професійної діяльності суддів, таке оцінювання має відбуватися з дотриманням принципу незалежності судової влади. Оцінювання суддів може виявляти питання, у яких їм слід удосконалюватися, та визначати претендентів на підвищення по службі. Однак, оцінювання не може слугувати приводом для звільнення судді з посади.
Таке положення містить Декларація щодо принципів незалежності судової влади, яку 14 жовтня в Хорватії прийнято Конференцією голів верховних судів країн Центральної та Східної Європи. Проект декларації складено на основі дискусій та обговорень на минулорічній конференції у м. Тбілісі (Грузія).
Як повідомили у ВСУ, голова Верховного Суду України Ярослав Романюк також взяв участь в конференції.
Учасники щорічної Конференції, заснованої у Празі 2011 року, основну увагу зосереджують на зміцненні верховенства права у всьому світі. Особливу увагу вони приділили постаті судді, зокрема, учасники заходу були одностайними в тому, що процес добору, призначення та підвищення суддів має бути прозорим, а звільнення судді повинно відбуватися під контролем судової влади.
На думку учасників конференції, для забезпечення незалежності судової влади необхідне й достатнє фінансування та забезпечення відповідних умов праці.
Наприклад, голова ВС Азербайджану повідомив, що бюджетні видатки його країни на судову систему збільшилися у 20 разів.