Рада суддів України пішла назустріч Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, погодивши порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання суддів. Зокрема, в РСУ погодились, що спочатку судді складуть відповідні тести.
Таке рішення було прийнято на засіданні Ради суддів України 11 грудня. Оскільки рішення приймалось за відсутності преси “Закон і Бізнес”попросив прокоментувати рішення Ради члена РСУ Олександра Сасевича.
“Всі члени РСУ усвідомлювали: зволікання і подальше непогодження Порядку та методології кваліфікаційного оцінювання судді, а також Положення про порядок складення іспиту під час кваліфікаційного оцінювання та методику його оцінювання заганяє судову гілку влади в глухий кут. Напруга навколо цього питання набирає обертів, тому РСУ вирішила: погодити обидва документи в тій редакції, в якій вони
подавалися Вищою кваліфікаційною комісією суддів”, - зазначив О.Сасевич.
З огляду на те, що від судів та суддів надійшло багато пропозицій щодо вказаних вище документів, було вирішено створити спільну з ВККСУ робочу групу, яка опрацює всі пропозиції. Можливо, за результатами такого опрацювання до порядку та методології кваліфоцінювання суддів будуть додатково внесені відповідні зміни.
Зауважимо, первинне кваліфікаційне оцінювання передбачає три складові: іспит, дослідження досьє та проведення співбесіди. “Оскільки судову гілку влади звинувачують у тому, що вона боїться тестів, ми погодилися: будемо складати тести. Але є ще етап дослідження суддівського досьє. На засіданні предметом обговорення, в тому числі, було й таке: якщо тести будуть «слабше» написані, а досьє покаже: суддя – фаховий, то все буде на місці оцінюватися, обговорюватися. Можливо, ці питання ще будемо додатково врегульовувати”, - пояснив член РСУ.
Рада суддів України пішла назустріч Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, погодивши порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання суддів. Зокрема, в РСУ погодились, що спочатку судді складуть відповідні тести.
Як зазначено у зверненні ХІІІ з’їзду суддів України до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо забезпечення незалежності суддів від 12 — 13 листопада 2015 року, запропоноване суспільству у законі «Про забезпечення права на справедливий суд» первинне кваліфікаційне оцінювання всіх суддів з метою прийняття рішень щодо можливості здійснення ними правосуддя у відповідних судах та наслідки непідтвердження можливості здійснення правосуддя у відповідному суді за результатами повторного кваліфікаційного оцінювання, а саме направлення рекомендації до ВРЮ для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги, за своєю суттю і змістом спрямовані не на сприяння у підвищенні кваліфікаційного рівня судді, а на створення перешкод у професійній діяльності діючим суддям, та свідчить про намагання створити та запровадити механізм масового звільнення суддів з урахуванням існуючої політичної думки, яка нав’язується окремими політиками
громадськості та пересічним громадянам щодо необхідності звільнення усіх суддів.
Зауважимо, сьогодні о 13.00 відбудеться брифінг голови РСУ Валентини Сімоненко з питань схвалених документів, необхідних для проведення кваліфікаційного оцінювання суддів.