Наступного дня після першого засідання робочої групи, яка ставить за мету ліквідацію Господарського кодексу, свою відповідь підготував Вищий господарський суд, зібравши у себе науковців.
У Мін’юсті неодноразово заявляли, що не бачать необхідності в існуванні ГК, який, на думку представників відомства, застарів та зберігає інструменти регулювання радянських часів. Тому створена в міністерстві робоча група ставить перед собою завдання проаналізувати кодекс з точки зору його дублювання іншими законами та його регуляторного впливу. Таким чином, у відомстві сподіваються визначити проблеми невідповідності господарського й цивільного законодавства. Після
цього шукатимуть шляхи розв’язання цих проблем. Очевидно, одним із варіантів буде скасування ГК.
Судді ВГС вирішили не чекати, доки в них заберуть «робочий інструмент» і провели круглий стіл, на якому обговорили перспективи реформування господарського законодавства. Звісно, думки більшості учасників цього заходу відрізнялись від позиції міністерства. Зокрема, учасники засідання виступили проти декодифікації господарського законодавства, вказавши на можливі загрози.
Експерти звертають увагу на той факт, що органи влади вже не вперше пропонують скасувати ГК. Проте з’ясувати, які це матиме наслідки, так і не вдалося. До того ж може виявитися, що Україна змінює своє законодавство в протилежному від світових тенденцій напрямі. Адже низка країн іде шляхом кодифікації норм.