22 квітня 2016 року Голова Горностаївського районного суду прийняла участь в семінарі з надання методичної допомоги суддям апеляційної інстанції та головам місцевих судів Херсонської області, який відбувся в Апеляційному суді Херсонської області.
Упродовж цілого дня правники найвищого рівня обговорювали з учасниками заходу ті нагальні та проблемні питання правового застосування, які виникають у роботі цивільної та кримінальної палат, зокрема щодо ухвалення судових рішень судом апеляційної інстанції з урахуванням меж його перегляду та забезпечення єдності судової практики.
У вступній доповіді Голова ВССУ Борис Гулько в рамках обговорення підсумків роботи судів Херсонщини у 2015 році, проінформував усіх присутніх щодо статистичних даних середньомісячного навантаження на одного суддю та підкреслив, що одним із шляхів розуміння реальної ситуації справ у судовій установі є підведення підсумків її роботи за минулий рік, при цьому особливе значення відіграють не стільки кількісні, а, насамперед, якісні показники здійснення судочинства.
«Задля визначення статистичних тенденцій, пов’язаних з якісними критеріями роботи апеляційної інстанції, - зауважив Борис Гулько, - основну увагу необхідно зосередити на кількості скасованих судових рішень у касаційний інстанції». Підсумовуючи данні статистичної звітності, Голова ВССУ зазначив: «Ми впевнені, що у минулому році суди Херсонщини виконали поставлені перед ними завдання на достатньому рівні, за що безсумнівно щиро вдячні та сподіваємося, що в поточному і в подальших роках показники діяльності будуть іще кращими».
Окрім названих, у ході семінару обговорювалися питання проведення конституційної реформи в Україні, діяльності кваліфікаційної комісії та особливості проведення первинного оцінювання суддів загальної юрисдикції, суддівського досьє, ухвалення суддями невмотивованих рішень про відвід чи самовідвід, що є підставою притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, а також окремі аспекти пов’язані з судовими витратами та багато інших нагальних і хвилюючих тем для суддівського корпусу.
Окремо керманич ВССУ наголосив на необхідності постійного ознайомлення суддів з рішеннями Ради суддів України та їх неухильного виконання, приділяючи особливу увагу питанню етики, конфлікту інтересів та професійного розвитку суддів.
Станіслав Кравченко, в свою чергу, підкреслив, що в надзвичайно складний як для країни, так і для судової системи час важливим є те, щоб судді всіх ланок не тільки більше спілкувалися, аналізуючи та переглядаючи рішення, а і діяли як єдиний цілий організм в інтересах держави та суспільства взагалі.
Секретар пленуму ВССУ Дмитро Луспеник, як учасник робочої групи з реформування Цивільного процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України і в цілому процесуального законодавства, довів колегам інформацію про новели, які очікують правників, особливості застосування електронного документообігу, відповідно до вимог європейського законодавства, а також відповів на ряд засадничих питань задля забезпечення єдності судової практики та якості судових рішень.
Голова ВССУ Борис Гулько особливу увагу звернув на відновлення довіри суспільства до судової системи і на важливу роль в проведенні опитування громадськості, у тому числі за участю пілотного проекту USAID «Україна: Верховенство права».
В той же час голова апеляційного суду Херсонської області Олександр Коровайко зауважив, що результати останнього опитування, проведеного в апеляційному суді, вкотре підтвердили, що апеляційній суд в своїй діяльності рухається в правильному напрямку. З метою забезпечення кращого доступу громадян до інформації про діяльність судової влади на першому поверсі установи окрім Інформаційного центру, додатково встановлено „Інформаційний кіоск”, працює безкоштовний Wi-Fi, функціонують власні сторінки в соціальніх мережах Twitter, Facebook, облаштовано безкоштовний пункт підзарядки мобільних телефонів та інших портативних пристроїв. І власне саме тому відсоток довіри до апеляційного суду Херсонської області серед опитаних громадян проекту USAID "Україна : Верховенство права" складає 85%.
Після закінчення спільної частини семінару, судді продовжили роботу по юрисдикціям. Так, заступник Голови ВССУ Станіслав Кравченко надав методичну допомогу суддям судової палати з розгляду кримінальних справ, а секретар пленуму ВССУ, суддя судової палати з розгляду цивільних справ Дмитро Луспеник – суддям судової палати у цивільних справах.
Наприкінці заходу, Голова ВССУ Борис Гулько подякував колегам та всім запрошеним за плідну працю в ході семінару та зазначив на необхідності продовжувати процес відновлення довіри громадян до судової влади.