flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Вирішено, як буде працювати система виконавчого провадження

19 серпня 2016, 15:10

 Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження вступить в силу в 2017 році

 

 

Мін'юст наказом від 5 серпня 2016 року № 2432/5 затвердив Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження.

Встановлено, що державний чи приватний виконавець після отримання виконавчого документа в терміни, встановлені Законом «Про виконавче провадження» , приймає рішення про відкриття виконавчого провадження або про повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання. 

В Систему обов'язково вносяться відомості :

- Про проведення всіх виконавчих дій та прийняття процесуальних рішень;

- Про всіх документах, отриманих на запит держвиконавця, заяви сторін виконавчого провадження, відповіді на них та їх скановані копії.

Відомості про проведення виконавчих дій вносяться в Систему одночасно з виготовленням документа , на підставі якого здійснюється виконавче дію, або яким оформляється проведення виконавчої дії. 

У разі здійснення виконавчої дії за межами органу ДВС (офісу приватного виконавця) відомості про нього вносяться до Системи не пізніше наступного робочого дня після проведення. Постанови виконавця , а також інші документи виконавчого провадження виготовляються за допомогою Системи. Заборонено їх виготовлення поза Системою. У разі тимчасової відсутності доступу (через перебої в електропостачанні і т.д.), як виняток, допускається виготовлення документів виконавчого провадження без використання Системи з подальшим обов'язковим внесенням документів в систему в день усунення причин, які перешкоджали доступу до неї. Документ виконавчого виробництва, який направляється в паперовому вигляді , формується виконавцем в Системі до друку і вноситься в журнал реєстрації вихідної кореспонденції протягом 24 годин з моменту формування. Якщо документ надсилається в електронному вигляді , він підписується електронним цифровим підписом і таж реєструється в журналі реєстрації вихідної кореспонденції.


 

Якщо іполнітельний документ або виконавче провадження передається Система автоматично формує постанову про передачу. З моменту реєстрації передачі виконавчого документа (виконавчого провадження) Система виключає реєстрацію виконавчих дій у цій виконавчим документом (виконавчого провадження) виконавцем, який його передав, крім реєстрації скасування передачі виконавчого документа (виконавчого провадження).

Доступ до Системи на сайті Мін'юсту вільний і безкоштовний. Знайти інформацію можна по: ПІБ, дату народження боржника - фізичної особи, прізвище, ім'я, по ПІБ стягувача - фізособи; по найменуванню, коду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, ФОП і громадських формувань для юрособи - боржника і стягувача; за номером виконавчого провадження.

Наказ набере чинності одночасно з введенням в дію статей 8, 9 Закону №1404-VIII «Про виконавче провадження» - 5 січня 2017 року.

Нагадаємо, Мін'юст вже затвердив Положення про Тимчасову кваліфікаційної комісії приватних виконавців і вирішив , як вести реєстр приватних виконавців.