flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

В УКРАЇНІ ЗАПРАЦЮЄ ПОЛІЦЕЙСЬКА МЕРЕЖА ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

27 березня 2017, 14:09

Міністерство внутрішніх справ презентувало Поліцейську мережу протидії домашньому насильству. Про це повідомила заступник Міністра внутрішніх справ України з питань євроінтеграції Анастасія Дєєва.

Метою проекту є створення ефективної системи виявлення, реагування та протидії випадкам домашнього насильства, а також відновлення довіри громадян до поліції. Головна інновація – у мережі працюватимуть переважно жінки.

 

Три пілотні проекти найближчим часом будуть запущені у Дарницькому районі Києва, Малиновському районі Одеси та місті Сєверодонецьк Луганської області.

 

За даними Програми розвитку ООН, близько 60% відсотків жінок в громадах регулярно страждають від фізичного насильства. «В Україні виявляються лише 10% всіх випадків домашнього та гендерно обумовленого насильства», – наголосила Анастасія Дєєва, підкреслюючи гостроту цієї проблеми.

 

Нова поліцейська мережа, за словами заступника глави МВС, не буде окремим підрозділом у системі Національної поліції. Мережа передбачає тісну взаємодію працівників превенції, слідства, карного розшуку та патрульної служби, які працюватимуть у мобільних групах, що спеціалізуються на протидії домашньому насильству.

 

У мобільних групах будуть задіяні як чоловіки, так і жінки. Однак більшістю із залучених будуть жінки. «Ступінь довіри до жінок більший, адже в них постраждалі не бачать агресора, їм не бояться відчиняти двері», – прокоментувала інновацію шкільний офіцер поліції Ганна Чумас, яка в службовій діяльності неодноразово стикалася із випадками домашнього насильства.

 

«Групи працюватимуть за чітким алгоритмом взаємодії з операторами лінії «102», патрульною поліцією та соціальними службам. В основі алгоритму практика «case management» – персоналізований підхід до роботи з постраждалими в кожному окремому випадку з врахуванням їх інтересів та кращих світових практик», – наголосила Анастасія Дєєва.