З метою удосконалення і підвищення роботи в місцевих загальних судах, Горностаївський районний суд Херсонської області надсилає свої пропозиції та пропонує:
Вдосконалити кадрову політику суду:
- «Положення про помічника судді загальної юрисдикції»;
- надати роз’яснення про проходження навчання працівниками патронатної служби та державними службовцями щодо підвищення кваліфікації;
- врегулювати питання щодо проходження перевірки згідно Закону України «Про очищення влади» при прийняті на роботу;
Пропонуємо ретельно розглянути процес відбору та призначення працівників суду.
З метою інформування громадськості веб-сторінка суду постійно оновлюється, висвітлюються головні новини не тільки суду а й загальні, та існує проблема спілкування з журналістами та громадськістю, для вирішення даного питання є необхідність проведення з працівниками суду навчальних семінарів за напрямками:
- спілкування з журналістами;
- спілкування та взаємодія в колективі;
- управління конфліктами;
- моніторинг матеріалів преси, радіо, телебачення, інтернету, які стосуються діяльності суду, забезпечення збереження цієї інформації.
- оприлюднення прес-релізів про судові справи, які мають суспільний інтерес;
Також серед очікуваних результатів реалізації стратегії судом можна назвати наступні:
- підвищення правової обізнаності населення та засобів масової інформації;
- підвищення рівня зацікавленості громадян, в першу чергу молодих юристів, у роботі в суді;
- налагодження постійного зв’язку із засобами масової інформації з метою регулярного висвітлення діяльності суду;
- формування позитивного іміджу судової гілки влади.
Пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства;
- доповнити та надати роз’яснення щодо порядку формування і ведення суддівського досьє розділу №8 «інформація про ефективність здійснення судочинства суддею»;
Крім того, вважаємо, що всі зміни, внесені в законодавство повинні відразу бути роз’ясненні в практичному розумінні. Адже неодноразові випадки того, що відсутність відповідних роз’яснень приводить до неоднозначної судової практики та помилок в роботі.
Пропозиції щодо ведення архіву:
- удосконалити правильність та послідовність внесення документів до опису №1 «постійне зберігання» відповідно до Інструкції «Про порядок передання до архіву місцевого та апеляційного суду, зберігання в ньому , відбору та передання до державних установ та архівних відділів міських рад судових справ та управлінської документації суду» № 168 від 15.12.2011року;
- надати роз’яснення щодо дозволу на передавання справ до архіву;
- зменшення строків зберігання справ окремих категорій (термін зберігання 75р.).
Пропозиції щодо стратегічного планування роботи суду:
- зміцнення незалежності та самостійності суддів та судової гілки влади;
- збільшення фінансування та підвищення ефективності використання ресурсів;
- відновлення довіри суспільства;
Що стосується використання інформаційних технологій у роботі апаратів судів( КП Д-3, ЕДРСР, електронний суд), то вважаємо за необхідне надати повний доступ до ЕДРСР суддям та працівникам суду.
Щодо роботи автоматизованої системи документообігу суду пропонуємо наступне:
Організаційне забезпечення діяльності судів покладене на Державну судову адміністрацію та її структури в центральному апараті і на місцях. Під організаційним забезпеченням судової діяльності розуміється комплекс заходів фінансового, матеріально-технічного, кадрового, інформаційно-методичного, організаційно-технічного характеру, спрямованих на створення умов для повного і незалежного здійснення правосуддя.
Вважаємо, що задля повного і об'єктивного здійснення повноважень судді всі суди судової гілки державної влади повинні володіти реальною самостійністю. Це - іманентна якість будь-якого правосуддя, одна з основних засад його функціонування. Найістотнішою гарантією самостійності судів і незалежності суддів як носіїв судової влади є їх фінансування з Державного бюджету, що має забезпечувати можливість всеосяжного і незалежного здійснення правосуддя згідно з законом.
Оскільки судова система не бажає відставати від технічного прогресу і прагне зробити спілкування громадян із судами більш зручним і комфортним, вважаємо, що необхідно докласти максимум зусиль для того, щоб учасники судових процесів могли значно заощаджувати такі важливі ресурси як час і гроші. Для цього необхідно впроваджувати ефективну та зрозумілу для простого громадянина систему доступу до правосуддя, основним завданням якої буде покращення умов роботи працівників судів, а також забезпечення швидкого і зручного доступу громадян до інформації про рух судової справи, час і місце її розгляду, обміну процесуальними документами між судом та учасниками судового процесу, також іншими державними структурами з метою забезпечення справедливого та неупередженого правосуддя в Україні. Одним словом необхідно максимально спростити спілкування між громадянами та судовими інстанціями, а також постійно доносити цю інформацію до широкого загалу.
Керівник апарату
Горностаївського районного суду О. В. Олійник