Під час презентації було обговорено інформаційне наповнення веб-сайтів судів, вимоги українського законодавства до висвітлення інформації та рекомендації Ради Європи з цього питання. Учасники намагалися визначити основні інформаційні елементи веб-сайтів як одного з каналів комунікації з суспільством та дослідити, як наповнення веб-сайтів вказаних установ впливає на довіру суспільства до судової влади в цілому.
Із промовами виступили перший заступник виконавчого директора ГО «Інститут розвитку регіональної преси» Ольга Труфанова, керівник проекту Ради Європи «Підтримка судової реформи в Україні» Андрій Кавакін, медіа-юрист, адвокат ГО «Інститут розвитку регіональної преси» Людмила Панкрат. У заході також взяли участь судді, представники Вищої ради правосуддя, Верховного Суду України, міжнародних проектів та Ради Європи, інші експерти.
У ході моніторингу було здійснено аналіз наповнення веб-сайтів Верховного Суду України, вищих спеціалізованих та апеляційних судів.
За результатами моніторингу було визначено найкращі веб-сайти судової влади. До трійки лідерів рейтингу відкритості судів увійшли: Вінницький апеляційний адміністративний суд, який залишив за собою лідерство з 2015 року, отримавши 84,94%, апеляційний суд міста Києва, який значно покращив свої показники порівняно з попереднім роком і посів друге місце із результатом 74,58% (у 2015 році цей показник становив 36,29%), та апеляційний суд Житомирської області – 72,61%. Київський апеляційний адміністративний суд отримав у підсумку 71,82%, апеляційний суд Рівненської області – 67,60% та посіли четверте і п’яте місця рейтингу відповідно.
Після завершення заходу було надано рекомендації представникам судів щодо покращення наповнення веб-сайтів, включно із рекомендаціями Ради Європи.
Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності