Аналіз стану забезпечення ключами електронно-цифрового підпису
21 червня 2017 року смт. Горностаївка
Відносини, що виникають при використанні ЕЦП та визначення його правового статусу, регулюються Законом України від 22.05.2003 № 852-IV «Про електронний цифровий підпис».
У розумінні Закону, захищеним носієм особистого ключа є надійний засіб – ЕЦП, який призначений для зберігання особистого ключа та має вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на нього даних від несанкціонованого доступу, від безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання.
Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1452, працівники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності (далі – Працівники) особисто, генерують ключі електронного цифрового підпису безпосередньо в установі або в акредитованих центрах сертифікації ключів. У разі, коли генерація особистого та відкритого ключів здійснена підписувачем безпосередньо в установі, засвідчення чинності відкритого ключа може бути здійснено лише в одному акредитованому центрі сертифікації ключів.
У Горностаївському районному суді Херсонської області 16.08.2016 року виготовлено посилені сертифікати відкритих ключів для суддів, керівника апарату суду та заступника керівника апарату суду, за участі територіального управління ДСА України в Херсонській області, шляхом подання заяв до Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.
Кожен особистий ключ підписувача записаний на окремий носій інформації.
Строк чинності посиленого сертифікату відкритих ключів становить два роки з моменту їх оформлення.
На початку 2017 року державні службовці Горностаївського районного суду, особисто, замовляли ключі цифрового підпису на сайті Приват24, для заповнення електронної декларації.
Керівник апарату О. В. Олійник