flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

СУДДІ ВИВЧАЛИ ПРАКТИКУ УКРАЇНСЬКИХ ТА ІНОЗЕМНИХ СУДІВ ЩОДО СПОРІВ З ТРАНСФЕРТНОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ

05 липня 2017, 10:51

Судді вивчали практику українських та іноземних судів щодо спорів з трансфертного ціноутворення

У Вищому адміністративному суді відбувся семінар "Аналіз актуальної судової практики з питань трансфертного ціноутворення", організований Національною школою суддів України спільно з ВАСУ, громадською організацією "Всеукраїнська асоціація адміністративних суддів", громадською організацією "Асоціація податкових радників" та Асоціацією адвокатів України.

Голова ВАСУ звернув увагу на те, що проблематика, винесена на обговорення, привертає увагу як фахівців з вітчизняного та міжнародного оподаткування, так і суддів. Тому що впровадження нових інструментів та новел законодавства, як правило, завжди призводить до виникнення нових категорій судових спорів.

 

Президент громадської організації "Всеукраїнська асоціація адміністративних суддів" Олександр Пасенюк наголосив, що нові знання, отримані під час семінару, знадобляться суддям, які проходитимуть кваліфікаційні оцінювання для продовження своєї суддівської роботи або прагнутимуть взяти участь конкурсі на посаду судді Верховного Суду.

 

Президент громадської організації "Асоціація податкових радників" Данило Гетманцев звернув увагу, що спільно с НШСУ проведено вже три семінари. Він схвально відгукнувся щодо обраних тем семінарських занять, оскільки податкове законодавство надто динамічно змінюється, тож обговорення болючих тем потрібно для забезпечення єдності судової практики.

 

Як зауважила модератор заходу – віце-президент Всеукраїнської асоціації адміністративних суддів, суддя Вищого адміністративного суду України Наталія Блажівська, даний захід є унікальним за своїм змістовним наповненням, адже предметом аналізу є не лише питання, які виникли в українській судовій практиці, а й світовий досвід на прикладі реальних справ. Це є особливо цінним з огляду на те, що в більшості країн, справи, яких ми представляємо учасникам заходу, законодавство з питань трансферного ціноутворення прийнято значно раніше, ніж в Україні, і ті правила, які ми лише зараз поетапно впроваджуємо у нас, там вже давно функціонують. 

 

Семінар проходив у форматі трьох тематичних дискусій: тенденції спорів щодо здачі звітності по контрольованих операціях в Україні, тенденції спорів з трансфертного ціноутворення в інших країнах, поточні питання судової практики застосування норм Податкового кодексу щодо трансфертного ціноутворення

 

 

На прикладах судових справ були обговорені теми щодо операцій з контрагентами із низькоподаткових юрисдикцій, подання звіту при операціях з комісійними договорами, неподання звіту – питання об’єктивності причин при обшуку та виїмці первинних документів, методу порівняльної неконтрольованої ціни.

 

Під час семінару були наведені приклади вирішення судових справ в Індії, Австралії, а також щодо заходів Єврокомісії.

 

Учасників семінару висловили впевненість, що сьогоднішнє обговорення принесе практичну користь для суддів та буде сприяти забезпеченню єдності судової практики у цій категорії спорів.