flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАКОНУ ПРО ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДПИС РОЗРОБЛЯТЬ «ДОРОЖНЮ КАРТУ»

07 листопада 2017, 09:35

Кабінет Міністрів України має забезпечити протягом року реалізацію Закону про електронні довірчі послуги у повному обсязі, пише Урядовий портал.

 

Кабмін має розробити та ухвалити низку нормативно-правових актів, необхідних для функціонування сфери електронних довірчих послуг; визначити вимоги та перелік стандартів для регулювання сфери електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації у відповідності до європейських вимог і стандартів і створити відповідну цифрову інфраструктуру.

 

Для того, щоб отримати відкритий доступ до Єдиного цифрового ринку ЄС – Україна повинна забезпечити розбудову системи електронних довірчих послуг у відповідності до положень Регламенту ЄС № 910/2014 та європейських стандартів. Тобто необхідно забезпечити сумісність ключових компонентів системи електронних довірчих послуг із відповідними компонентами системи Європейського Союзу. Це надасть можливість досягнути домовленості з ЄС про взаємне визнання електронних довірчих послуг. Для українського бізнесу означатиме можливість швидкого проведення транскордонних транзакцій з європейськими партнерами зі свого планшету/смартфону без додаткових витрат часу та коштів.   

 

Рішення про визнання Європейським Союзом електронних довірчих послуг, які надаються в Україні, ухвалюватиметься Європейською Комісією на основі проведення аудиту відповідності компонентів системи електронних довірчих послуг в Україні законодавству і стандартам ЄС. Наступний крок після цього – укладення міждержавної угоди про взаємне визнання електронних довірчих послуг між Україною та ЄС. 

 

Наразі першочерговим завданням у контексті розбудови системи електронних довірчих послуг та інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС є розробка детальної «дорожньої карти» заходів щодо реалізації положень Закону України «Про електронні довірчі послуги». Сюди мають бути включені заходи щодо забезпечення сумісності системи електронних довірчих послуг України та ЄС і підготовки до укладення угоди з ЄС про взаємне визнання електронних довірчих послуг. 

 

Додамо, усі ці кроки КМУ повинен здійснити протягом року, оскільки Закон набирає чинності у повному обсязі через рік після його публікації (окрім положень щодо розробки нормативно-правових актів, необхідних для функціонування сфери електронних довірчих послуг).

 

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підписав 6 листопада 2017 року Закон про електронні довірчі послуги. Ним в Україні запроваджується електронна ідентифікація та електронні довірчі послуги, що включають: електронний підпис, електронну печатку, електронну позначку часу, реєстровану електронну доставку, сертифікат походження веб-сайту тощо.