flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Задоволено позов про стягнення аліментів на повнолітню дитину

18 січня 2019, 11:17

17 січня 2019 року Горностаївським районним судом Херсонської області задоволено позов громадянки М до громадянина М про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання.

Так, суд, дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення позивача, встановив наступні обставини та визначив відповідно до них правовідносини.

Позивач та відповідач мають повнолітню дочку.

З 2016 року дочка сторін навчається в Херсонському державному університеті за спеціальністю "Початкова освіта", на денній формі навчання.

Сторони однією сімєю не проживають, дочка живе з позивачем та знаходиться на її повному утриманні. Відповідач проживає окремо, матеріальної допомоги на утримання дочки не надає.

Згідно ч.1, ч.2 ст.199 СК України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Згідно ч.1 ст.200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182цього Кодексу.

При цьому, ні мінімального, ні максимального розміру аліментів на повнолітню дитину Сімейний кодекс України не встановлює.

Згідно ч.1 ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоровя та матеріальне становище дитини; 2) стан здоровя та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно ч.1 ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня предявлення позову.

В судовому засіданні не встановлено обставин, за якими відповідач міг би бути звільнений від обовязку утримувати свою повнолітню дочку, яка продовжує навчання.

В судове засідання відповідач не надав заперечень проти визначеного позивачем розміру аліментів на утримання повнолітньої дочки, яка продовжує навчання.

Враховуючи викладене, а також вимоги розумності та справедливості, суд вважає можливим щомісячно стягувати з відповідача на користь позивача аліменти на утримання повнолітньої дочки в розмірі 1/4 заробітку (доходу) платника аліментів, починаючи з 13 листопада 2018 року на весь час навчання дочки в Херсонському державному університеті, але не довше досягнення нею двадцяти трьох років.