18 вересня 2019 року Горностаївським районним судом Херсонської області затверджено угоду про визнання винуватості, укладену 31 травня 2019 року між начальником Горностаївського відділу Каховської місцевої прокуратури Херсонської області Нестеровим Павлом Олександровичем та підозрюваним, в кримінальному провадженні № 12019230160000177.
Визнати громадянина Р винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.249 КК України.
Призначити громадянину Р покарання за ч.1 ст.249 КК України на один рік обмеження волі. Згідно ст.75 КК України звільнити громадянина Р від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк на два роки.
Згідно ч.1 ст.76 КК України покласти на громадянина Р такі обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Зобов`язати громадянина Р відшкодувати на користь держави (отримувач коштів - УК у Горностаївському районі /Горностаївський район/ 24060300; код ЄДРПОУ отримувача - 37703668; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - 31116115021156; код класифікації доходів бюджету - 24060300) майнову шкоду, заподіяну рибному господарству України, в сумі 6290 грн. (Шість тисяч двісті дев`яносто гривень) в строк до 01 лютого 2020 року.
Згідно ст.ст.96-1, 96-2 КК України застосувати спеціальну конфіскацію шляхом безоплатного вилучення у власність держави знаряддя вчинення кримінального правопорушення - сітки з мисини (довжина - 40 м, вічко - 35 мм) та незаконно добутих видних живих ресурсів - 74 одиниці (11 кг) риби "молодь плітки".
25 квітня 2019 року в період часу з 04.15 годин по 05.00 годин обвинувачений, знаходячись на березі Каховського водосховища поблизу с.Каїри Горностаївського району Херсонської області, незаконно займався рибним добувним промислом, оскільки в період весняно-літньої нерестової заборони на здійснення любительського та спортивного рибальства, не маючи дозволу на промисел, із застосування забороненого знаряддя лову - сітки з мисини (довжина - 40 м, вічко - 35 мм), незаконно здійснював вилов риби, виловивши при цьому 74 одиниці (11 кг) риби "молодь плітки", внаслідок чого заподіяв істотну шкоду довкіллю у вигляді майнової шкоди на суму 6290 грн. (за таксою 85 грн. за одну одиницю риби "молодь плітки").
Тим самим обвинувачений вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.249 КК України - "незаконне зайняття рибним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду".
Під час досудового розслідування 31 травня 2019 року між начальником Горностаївського відділу Каховської місцевої прокуратури Херсонської області Нестеровим П.О., якому на підставі ст.37 КПК України надані повноваження прокурора в даному кримінальному провадженні, та підозрюваним ОСОБА_1 , за участю захисника Заболотного І.О., було укладено угоду про визнання винуватості.
Відповідно до даної угоди сторони дійшли згоди щодо:
-формулювання обвинувачення та його правової кваліфікації за ч.1 ст.249 КК України - "незаконне зайняття рибним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду";
-істотних для даного кримінального провадження обставин;
-беззастережного визнання громадянина Р своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення;
-відшкодувати завдані збитки Управлінню охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Херсонській області в сумі 6290 грн. в строк до 01 лютого 2020 року;
-узгодженого покарання, яке повинен нести громадянин Р : за ч.1 ст.249 КК України на один рік обмеження волі; згідно ст.75 КК України звільнити від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк на два роки; згідно ч.1 ст.76 КК України покласти на нього такі обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
В угоді зазначені наслідки її укладення та затвердження, передбачені ст.473 КПК України, а також зазначені наслідки її невиконання. Таким чином, зміст угоди про визнання винуватості відповідає вимогам ст.472 КПК України.
Розглядаючи питання про затвердження угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.
Згідно п.1 ч.3 ст.314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти таке рішення: затвердити угоду або відмовити в затвердженні угоди та повернути кримінальне провадження прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому статтями 468 - 475 цього Кодексу.
Згідно п.2 ч.1 ст.468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Згідно ч.4 ст.469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.
В підготовчому судовому засіданні достовірно встановлено, що громадянин Р обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.249 КК України, яке відповідно до ч.2 ст.12 КК України віднесене до категорії невеликої тяжкості.
Внаслідок кримінального правопорушення шкода завдана лише державним інтересам.
Потерпіла сторона - Управління державного агентства рибного господарства у Херсонській області надала письмову згоду начальнику Горностаївського відділу Каховської місцевої прокуратури Херсонської області Нестерову П.О. на укладення між ним та ОСОБА_1 угоди про визнання винуватості (лист від 24 травня 2019 року № 2-5-17/1161-19).
Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді про визнання винуватості.
Суд переконався, що умови угоди повністю відповідають вимогам Кримінального процесуального кодексу України та закону, інтересам суспільства, не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб.
Покарання, запропоноване сторонами, є покаранням у межах санкції ч.1 ст.249 КК України, відповідає положенням Загальної частини Кримінального кодексу України, враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного, обставини, що пом`якшують покарання (щире каяття обвинуваченого та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення) та відсутність обставин, що обтяжують покарання, а також є необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження нових кримінальних правопорушень.
Судом не встановлено жодних підстав для відмови в затвердженні угоди про визнання винуватості.
На підставі викладеного, суд вважає можливим затвердити угоду про визнання винуватості, укладену між сторонами, та призначити обвинуваченому узгоджене сторонами покарання, а також зобов`язати обвинуваченого відшкодувати на користь держави майнову шкоду, заподіяну рибному господарству України, в сумі 6290 грн. в строк до 01 лютого 2020 року.
Згідно ст.ст.96-1, 96-2 КК України застосувати спеціальну конфіскацію шляхом безоплатного вилучення у власність держави знаряддя вчинення кримінального правопорушення - сітки з мисини (довжина - 40 м, вічко - 35 мм) та незаконно добутих видних живих ресурсів - 74 одиниці (11 кг) риби "молодь плітки".