18 вересня 2019 року Горностаївським районним судом Херсонської області затверджено угоду про примирення, укладену 17 травня 2019 року між потерпілим та підозрюваним, в кримінальному провадженні № 12019230120000128.
Визнати обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України.
Призначити покарання за ч.1 ст.125 КК України у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 510 грн. (П`ятсот десять гривень) (отримувач коштів - УК у Горностаївському районі /Горностаївський район/ 21081100; код ЄДРПОУ отримувача - 37703668; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - 31114106021156; код класифікації доходів бюджету - 21081100)10 травня 2019 року близько 17.30 годин обвинувачений, перебуваючи біля вхідних дверей житлового будинку, на ґрунті раптово виниклих особистих неприязних відносин, умисно наніс потерпілому один удар кулаком правої руки по обличчю, внаслідок чого заподіяв останньому тілесні ушкодження у вигляді синця повік правого ока, які відносяться до легких тілесних ушкоджень.
Тим самим обвинувачений вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.125 КК України - "умисне легке тілесне ушкодження".
Під час досудового розслідування 17 травня 2019 року між потерпілим та підозрюваним, за ініціативою потерпілого, було укладено угоду про примирення.
Відповідно до даної угоди сторони дійшли згоди щодо:
-формулювання обвинувачення та його правової кваліфікації за ч.1 ст.125 КК України - "умисне легке тілесне ушкодження";
-істотних для даного кримінального провадження обставин;
-беззастережного визнання обвинуваченого своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення;
-узгодженого покарання, яке повинен нести обвинувачений за ч.1 ст.125 КК України: штраф в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 510 грн.
В угоді зазначені наслідки її укладення та затвердження, передбачені ст.473 КПК України, а також зазначені наслідки її невиконання.
Таким чином, зміст угоди про примирення відповідає вимогам ст.471 КПК України.
Розглядаючи питання про затвердження угоди про примирення, суд виходить з наступного.
Згідно п.1 ч.3 ст.314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти таке рішення: затвердити угоду або відмовити в затвердженні угоди та повернути кримінальне провадження прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому статтями 468 - 475 цього Кодексу.
Згідно п.1 ч.1 ст.468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим.
Згідно ч.3 ст.469 КПК України угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення. Укладення угоди про примирення у кримінальному провадженні щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв`язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи, не допускається.
В підготовчому судовому засіданні достовірно встановлено, що обвинувачений обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України, яке відповідно до ч.2 ст.12 КК України віднесене до категорії невеликої тяжкості.
Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді про примирення.
Суд переконався, що умови угоди повністю відповідають вимогам Кримінального процесуального кодексу України та закону, інтересам суспільства, не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб.
Суд вважає, що покарання, запропоноване сторонами, є покаранням у межах санкції ч.1 ст.125 КК України, відповідає положенням Загальної частини Кримінального кодексу України, враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують покарання, а також є необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження нових кримінальних правопорушень.
Судом не встановлено підстав для відмови в затвердженні угоди про примирення.